Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Przeprowadzono ostatnie szkolenie dla sędziów wędkarskich PZW

Aktualności | 2016-02-22 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

 


W niedzielę 21lutego 2016r. w auli konferencyjnej siedziby Okręgu PZW w Katowicach odbyło się ostatnie w tym roku szkolenie sędziów wędkarskich klasy podstawowej i okręgowej zakończone pisemnym egzaminem teoretycznym. Na szkolenie przybyła liczna grupa sędziów oraz nowi kandydaci z kół PZW naszego okręgu.

 

Szkolenie teoretyczne przeprowadził przewodniczący Okręgowego Kolegium Sędziów kol. Karol Podsiadło w czasie którego zapoznał uczestników ze zmianami w zasadach organizacji sportu wędkarskiego na 2016 rok, omówił wskazując wiele przykładów popełnienie błędów przez sędziów w sporządzaniu dokumentów sprawozdawczych z zawodów. Poruszył problem nagannych zachowań sędziów między innymi, niedopuszczalne jest że sędzia zawodów rozgrywanych w kole czy rejonie równocześnie startuje w tych zawodach, zaznaczył że jest to wykroczenie dyscyplinarne.

Sędziowie bez szkolenia którzy posiadają pieczątki i podbijają protokóły z zawodów, takie zawody zostaną unieważnione i nie będą zaliczone.

 


Po dyskusji i zakończeniu szkolenia przystąpiono do egzaminu teoretycznego w formie testów z posiadanej wiedzy- znajomością zasad organizacji sportu wędkarskiego, regulaminów danej dyscypliny oraz przepisów dotyczących spraw sędziowskich.


Testy oceniła komisja egzaminacyjna powołana przez Okręgowego Kolegium Sędziów w składzie kol. Kazimierz Szachniewicz, Grzegorz Kosin, Karol Breske, Henryk Matuszewski, po weryfikacji z wynikiem pozytywnym kol. Antoni Sędzielowski przystąpił do przedłużenia ważności licencji sędziowskich na 2016r. oraz wydania licencji dla nowych sędziów klasy podstawowej.

 

Egzamin teoretyczny z zakresu wiedzy obejmującej sprawy sędziowskie, zdali wszyscy uczestnicy szkolenia.

 

 Relacja fot.

 J. Pawlak

 

 

 kol. Wiesław Grobelny odebrał licencje sędziowską Klasy Okręgowej

 

 

 

 

 

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.